Váš lékař vám doporučil nosit brýle na blízko i na dálku a váháte, zda volit brýle bifokální, či multifokální? Vysvětlíme vám, v čem je rozdíl, u ukážeme si, že ačkoliv jsou multifokální brýle dražší, jejich nošení drahé není.
Do optiky přicházíme většinou s požadavkem na krásné a pohodlné brýle za příznivou cenu, které vyřeší těchto několik problémů najednou. Velmi často však nakonec stojíme před rozhodnutím, zda volit brýle bifokální, které jsou levnější, ale nejsou nijak estetické, nebo brýlemi multifokálními, které stojí víc, ale zato umožňují jasný pohled na všechny vzdálenosti a není poznat, že se jedná o brýle určené pro více vzdáleností. Jejich brýlová čočka je hladká, stejně jako u běžných brýlí.
Kolik skutečně stojí multifokální brýle
Obvyklá cena kvalitních multifokálních brýlí s širším koridorem vidění je cca 10 tisíc. V porovnání v tím bifokální brýle stojí zpravidla okolo 2 tisíc korun, a proto pětkrát vyšší částka dělá z multifokálních brýlí luxusní zboží nejen svými skvělými vlastnostmi, ale také svou cenou. Otázkou pouze je, zda skutečně je tato cena vysoká, či ne.
V případě, že se o své brýle budete dobře starat, může být jejich životnost mnoho let. Při takové životnosti brýlí se můžete dostat na částku okolo sto padesáti korun za měsíc nošení, přepočítáno na den se jedná o pár korun. Tzv. cost per wear, neboli cena jednoho nošení, je ve výsledku mnohem nižší, než si jsme ochotni připustit při zjištění počáteční ceny.
Zrak nám zprostředkovává více než 80 % informací o světě. Je proto důležitou součástí života a multifokální brýle toto umožňují. Kvalitní optiky navíc dávají na multifokální brýle garanci přivyknutí, s níž máte vždycky záruku, že investice nebude zbytečná.